Jak zmniejszyć apetyt? Kilka pomysłów na ograniczenie apetytu
Niepohamowany apetyt to główna przeszkoda w walce o smukłą sylwetkę i duże wyzwanie dla osób na dietach. Tym trudniejsze, że na każdym kroku kuszą nas wysokokaloryczne...
Opis
OstroVit Vitamin D3 to suplement diety w postaci kapsułek zawierający witaminę D w formie cholekalcyferolu.
W wyniku przemian cholekalcyferolu powstaje aktywny biologicznie kalcytriol, czyli forma metabolicznie aktywna. Kalcytriol ma budowę porównywalną do hormonów steroidowych i wykazuje działanie hormonopodobne. Kalcytriol wpływa na syntezę RNA. Na przykład regulacja z jego udziałem dotyczy genów kodujących cytokiny oraz genów odpowiadających za produkcję białek niezbędnych do właściwego działania komórek β trzustki. Kalcytriol oddziałuje na komórki docelowe dzięki receptorowi jądrowemu VDR. Jak się okazuje, receptor ten wykazuje obecność nie tylko w komórkach kostnych, czy kanalikach nerwowych, ale w większości komórkach organizmu człowieka (m. in. w sercu, mózgu, ścianach naczyń krwionośnych, jelicie cienkim i grubym). Przez obecność receptora VDR w tak różnych rodzajach komórek, witamina D wykazuje działanie wielokierunkowe.
Jedną z ważniejszych funkcji witaminy D jest regulacja gospodarki wapniowo-fosforanowej. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Dodatkowo wspomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Witamina D bierze także udział w procesie podziału komórek. Witamina ta wspiera również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, co jest istotne zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie.
Chcesz rozpocząć suplementację witaminą D? OstroVit Vitamin D3 to świetna propozycja dla Ciebie!
Literatura:
1. Rozporządzenie Komisji (UE) NR 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci.
2. Gruber B. M., Fenomen witaminy D, `Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 2015; 69, s. 127-139.
3. Kosińska J., Billing-Marczak K., Krotkiewski M., Nowe nieznane funkcje witaminy D, Medycyna Rodzinna 2/2008, s. 34-47.
4. Zdrojewicz Z., Chruszczewska E., Miner M., Wpływ witaminy D na organizm człowieka, Medycyna Rodzinna 2015; 2(18): 61-66.
5. Olędzka R., Witamina D w świetle badań ostatnich lat, Bromatologia i Chemia Toksykologiczna – XLVI, 2013, 2, s. 121-131.
6. Wawrzyniak A., Mincer-Chojnacka I., Kalicki B., Lipińska-Opałka A., Jobs K., Stelmasiak A., Plejotropowe działanie witamin D i K, Pediatria i Medycyna Rodzinna, 2015, 11 (4), s. 374-381.
Zalecane spożycie / sposób przygotowania
Spożywać 1 porcję (1 kapsułka) dziennie.
Tabela składu
Porcja: | 1 kaps. |
Ilość porcji w opakowaniu: | 60 |
Opakowanie: | 60 kaps. |
Masa netto: | 13.00 g |
Wartość odżywcza / Informacja żywieniowa | ||
na 1 kaps. | % RWS* | |
Witamina D | 50 µ / 2000 IU | 1000 % |
*RWS - Referencyjna wartość spożycia.
Składniki: Olej z krokosza barwierskiego (Carthamus tinctorius L), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol; woda oczyszczona; cholekalcyferol (wit. D).
Produkt może zawierać mleko (łącznie z laktozą), soję, orzeszki ziemne, inne orzechy, nasiona sezamu, owies, jaja, skorupiaki, ryby.
Uwagi
Suplement diety.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Opinie
Niepohamowany apetyt to główna przeszkoda w walce o smukłą sylwetkę i duże wyzwanie dla osób na dietach. Tym trudniejsze, że na każdym kroku kuszą nas wysokokaloryczne...
Żelazo to jeden z niezbędnych składników odżywczych. Organizm ludzki nie produkuje go i musi pozyskać potrzebną jego ilość z pożywienia. Znaczenie żelaza dla organizmu...
Każdy chce cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Niektóre osoby nie mają tyle szczęścia i muszą mierzyć się z zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania serca i...