Aktywnie w Nowym Roku! Rabat -5% od 159zł KOD: NR5  

Trening ramion w superseriach

Przykładowy plan treningowy ramion metodą superserii
Trening ramion w superseriach
Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
Spis treści

Trening w superseriach to jedna z wielu metod intensyfikacji treningu, jakie możemy zastosować w swoim planie. Główną jego zaletą jest przede wszystkim czas, jaki zaoszczędzimy na całą jednostkę treningową. Przeczytaj i sprawdź, jak łatwo jest w krótkim czasie doprowadzić do rozrywającej pompy mięśniowej Twoje ramiona!

Superseriami nazywamy wykonywanie ćwiczeń na antagonistyczne partie mięśniowe jedno po drugim. Możemy tak połączyć mięśnie klatki piersiowej z mięśniami grzbietu, biceps z tricepsem, oraz czworogłowy z dwugłowym uda. Jedna seria to stacje dwóch ćwiczeń przeciwstawnych grup mięśniowych. Przykładowo – wykonujemy ćwiczenie na stacji A na biceps, po czym od razu, bez żadnej przerwy, przechodzimy do stacji B, na której wcześniej przygotowaliśmy sprzęt do ćwiczenia mięśni trójgłowych ramienia. Po wykonaniu tych dwóch ćwiczeń mówimy o jednej, prawidłowo wykonanej jednej. Następnie odpoczywamy około minutę i przechodzimy do wykonywania kolejnej superserii. Metoda jest bardzo praktyczna, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, co dla osób żyjących w ciągłym biegu jest bardzo przekonującym argumentem. Dodatkowo towarzysząca w trakcie wykonywania treningu pompa mięśniowa jest niejednokrotnie nie do opisania. Tego po prostu trzeba spróbować!


Przykładowy plan treningowy ramion w superseriach:
Ćwiczenia A – są to ćwiczenia na mięśnie dwugłowe ramion (bicepsy)
Ćwiczenia B – są to ćwiczenia na mięśnie trójgłowe ramion (tricepsy)

A1: Zginanie przedramion podchwytem stojąc ze sztangą prostą
B1: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej wąskim chwytem
Wykonujemy 3 superserie w zakresie powtórzeń 10+10

A2: Zginanie przedramion z hantlami z supinacją przedramion
B2: Wyciskanie francuskie zza głowy stojąc
Wykonujemy 3 superserie w zakresie powtórzeń 12+12

A3: Zginanie przedramion podchwytem z drążkiem wyciągu dolnego
B3: Prostowanie przedramion chwytem młotkowym z linką wyciągu górnego
Wykonujemy 3 superserie w zakresie powtórzeń 15+15

Podsumowanie

Bardzo często trening taki nie przekracza 30 minut razem z rozgrzewką, a efekty jakie możemy uzyskać zaskakują wielu trenujących. Pamiętajmy jednak, że jest to bardzo intensywna jednostka treningowa i jej stosowanie nie jest polecane początkującym, lecz bardziej zaawansowanym osobom.

Pasjonat kulturystyki, z którą związany jest od 2014 roku. Swoją pasję łączy z codzienną pracą w branży suplementacyjnej. Ukończył wiele kursów, w tym na trenera personalnego oraz instruktora siłowni. Swoją wiedzę czerpie przede wszystkim z własnego doświadczenia, ale jednocześnie cały czas dokształca się jako czynny uczestnik kursów i szkoleń w całej Polsce. Należy do grupy osób, które fascynuje "oldschoolowe" podejście do wszystkiego, co związane z treningiem, dietą i suplementacją. Uważa, że w doskonaleniu sylwetki najważniejsza jest systematyczność i przede wszystkim ciężki trening, który niekoniecznie musi być udokumentowany zdjęciem na Instagramie. ;) Ma za sobą kilka startów w zawodach kulturystycznych i w niedalekiej przyszłości rozważa powrót "na deski".

Zostaw opinię