Czy wysiłek na zewnątrz można potraktować jako trening?
Ruch to zdrowie – o tym wie chyba każdy, a jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad tym, czy rozpocząć swoją przygodę z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, odpowiadam: Zdecydowanie! Wiele osób jednak się zastanawia, czy wysiłek podejmowany na zewnątrz można nazwać „treningiem”?
Sam pisząc ten artykuł zastanawiałem się: „czy wysiłek na zewnątrz można rzeczywiście nazwać treningiem”? Tak naprawdę zależy jaki jest to wysiłek. Ogólnie ze słowem trening przeważnie kojarzą się nam: trening na siłowni, trening piłki nożnej, trening wytrzymałościowy, interwałowy, funkcjonalny, czy wiele, wiele innych. Lecz czy pod trening można podciągnąć KAŻDĄ aktywność fizyczną? Więc odpowiadam: I tak, i nie!.
Jak rozumieć wysiłek fizyczny?
Jeśli jako wysiłek fizyczny na zewnątrz będziemy rozumieli chociażby: koszenie trawnika, prace w ogrodzie, sprzątanie podjazdu, mycie auta, czy wiele innych podobnych aktywności to wtedy nie będziemy mogli ich nazwać z oczywistych względów treningiem. Jeśli jednak wybierzemy jakąkolwiek inną aktywność fizyczną taką chociażby jak: jeżdżenie na rowerze, bieganie, granie w piłkę nożną/siatkówkę/koszykówkę – to wtedy będziemy mogli to nazwać pewnego rodzaju treningiem. W tym przypadku będzie to nic innego jak trening cardio, czy w zależności od intensywności trening interwałowy.
Produkty, które mogą Cię zainteresować:
To w końcu trening, czy nie?
Powyższy temat również możemy rozpatrywać pod kątem tego, iż nie każdą aktywność jesteśmy w stanie wykonać z tą samą intensywnością na zewnątrz jak wewnątrz. Mówię tu głównie o treningu siłowym – chyba, że do dyspozycji na zewnątrz mamy tyle samo sprzętu co wewnątrz siłowni. Jednak czy z uwagi na to, że na zewnątrz będziemy mieli mniej sprzętu – nie możemy tego nazwać treningiem? Zdecydowanie nie! Będzie to również trening, jednak różnić się będzie dostępnością sprzętu, a nie klasyfikowaniem jej bądź nie jako trening. Fajnym przykładem jest trening na taśmach TRX – bez problemu możemy go wykonać na zewnątrz jak i wewnątrz, tak więc w obu przypadkach będzie to trening!
Podsumowanie
Podsumowując niniejszy artykuł chciałbym do pewnej rzeczy Was również zachęcić. Mianowicie chodzi mi o to aby bez względu na wszystko przeznaczyć sobie pewien okres czasu w ciągu tygodnia na aktywność fizyczną! Nie musi to być od razu rozbudowany trening siłowy, czy jakikolwiek inny! Każdy wysiłek fizyczny – nawet ten, który nie będzie nazwany treningiem – ma wspólną i bardzo ważną cechę – pozytywny wpływ na zdrowie, a w dzisiejszym świecie powinniśmy to stawiać zawsze na 1 miejscu!
Sprawdź już teraz idealne suplementy diety, przygotowane dla Twoich potrzeb
Użyj Kreatora SuplementacjiZobacz inne artykuły z kategorii Trening
Zobacz wszystkie artykułyTrening podczas choroby - czy można ćwiczyć podczas przeziębienia?
Wiele osób zastanawia się, czy trenować podczas choroby oraz w jaki sposób w ogóle to robić, by było to bezpieczne i korzystne. Większość ludzi uprawiających sport traktuje aktywność fizyczną jako coś na tyle oczywistego, do czego się przyzwyczaili, że nie wyobrażają sobie jej zaniechania, a okresy wymuszonych przerw są dla nich udręką. Oczywistym jest, że regularna aktywność fizyczna wpływa...
Zostaw opinię