Boostery testosteronu - fakty i mity
Podniesienie poziomu testosteronu jest zagadnieniem, które spędza sen z powiek większości mężczyzn. Posiada on pozytywny wpływ na budowę masy mięśniowej, lepsze samopoczucie, pewność siebie, ilość energii do działania, a nawet libido i regenerację po wysiłku fizycznym.
Na rynku znajduje się ogromna ilość firm, która produkuje boostery testosteronu, obiecując swoim klientom efekty podobne do tych, które można osiągnąć w czasie stosowania dopingu. Warto przyjrzeć się tym produktom, odkrywając wszystkie karty na stole!
Boostery testosteronu – czy to złoty środek?
Może wydawać się, że asortyment profesjonalnych producentów, który posiada w swoim składzie ZMA (suplement zawierający w składzie cynk, magnez i witaminę B6), DAA (Kwas D-asparaginowy, znajdujący się w grupie aminokwasów białkowych) i ekstrakty z ziół poprawiających produkcję testosteronu, są złotym środkiem do osiągnięcia kulturystycznej sylwetki. Warto zastanowić się nad tym, czemu nie stanowią one podstawy suplementacji wśród kulturystów – ponieważ mogą wspierać produkcję “najważniejszego” hormonu dla mężczyzn, jednak nie będą w stanie pomóc w przekroczeniu magicznej, górnej granicy.
Czy boostery testosteronu, wspierają budowę masy mięśniowej?
Dodatni bilans kaloryczny, odpowiednia ilość zdrowych tłuszczy, dieta bogata w witaminy i minerały to elementy, które powinny spowodować maksymalizowanie poziomu testosteronu w zdrowym organizmie. Stosowanie dodatkowych suplementów w postaci boosterów testosteronu nie poprawi w większości przypadków zdolności budowania masy mięśniowej.
POLECAMY:
Na ratunek w czasie redukcji
Deficyt kalorii w diecie jest dla organizmu wyniszczający. Broni się on przed utratą wagi na wszystkie możliwe sposoby, produkując tym samym dużo większą ilość kortyzolu (hormonu stresu, który prowadzi do katabolizmu, czyli “spalenia” i utraty masy mięśniowej). Podczas skrajnej redukcji, ciężko jest dostarczyć odpowiednią ilość tłuszczy w diecie, w połączeniu z pełnym wachlarzem witamin i minerałów.
W takiej sytuacji testosteron jest gorzej produkowany przez jądra i nadnercza, a skutki takiego stanu rzeczy, są odczuwalne niemal błyskawicznie. Suplementy bazujące na DAA, ZMA i ekstraktach z ziół (np. z takich roślin jak Eurycoma longifolia, popularnie zwana Tongkat Ali lub Longjack) wpłyną pozytywnie na libido, regenerację i samopoczucie – czyli wszystkie aspekty, w których pojawia się problem podczas deficytu kalorycznego.
Czy boostery testosteronu powodują problemy z hormonami?
Jest to największy mit, który niezwykle często jest powtarzany przez osoby, które nie posiadają wiedzy na temat suplementów i produkcji hormonów przez ludzki organizm. Skoro boostery testosteronu są połączeniem ekstraktów ziołowych wraz z witaminami i minerałami, to ich działanie w głównej mierze, polega na uzupełnieniu niedobór mikroelementów w organizmie.
Podsumowanie
Boostery testosteronu mogą być przyjmowane przez wszystkich mężczyzn, którym zależy na podniesieniu libido, poprawie samopoczucia i regeneracji. Nie spowodują one rozregulowania układu hormonalnego! Ich efekty będą odczuwalne jedynie w czasie przyjmowania preparatów. Dostarczają do organizmu niezbędne mikroelementy, posiadające wpływ na funkcjonowanie organizmu, więc warto sięgnąć po boostery testosteronu w czasie deficytu kalorycznego.
Sprawdź już teraz idealne suplementy diety, przygotowane dla Twoich potrzeb
Użyj Kreatora SuplementacjiZobacz inne artykuły z kategorii Suplementacja
Zobacz wszystkie artykułyPokrzywa indyjska (Coleus forskohlii) - właściwości, działanie i sposób użycia
Pokrzywa indyjska to roślina, która znalazła swoje zastosowanie w medycynie hinduskiej, lecz nadal jest badana. Jej wpływ na funkcjonowanie organizmu ocenia się jako pozytywny, natomiast wciąż trwają obserwacje dotyczące bezpieczeństwa jej stosowania oraz celów, w jakich może być zastosowana. Przede wszystkim, jeśli odchudzanie jest u Ciebie tematem nr 1 i szukasz wsparcia w tym, bądź co bądź,...
Zostaw opinię