Białka otrzymywane metodą CFM
Odżywki białkowe uzyskujemy najczęściej poprzez mikro oraz ultrafiltrację. Jedną z bardziej popularnych metod jest metoda CFM.
Marka
Waga
Cena
Smak
Odżywki wysokoproteinowe to nie tylko preparaty na bazie białka zwierzęcego lub ich mieszanek. Produkty z tej kategorii skierowane są w głównej mierze do aktywnych fizycznie wegan i wegetarian, których diety wymagają specjalnego podejścia, celem zapewniania organizmowi optymalnych warunków do rozwoju, jak i regeneracji potreningowej.
Mówiąc „białko roślinne” najczęściej bierze się pod uwagę odżywki produkowane na bazie protein sojowych, ryżu, pszenicy lub grochu. Każda z tych frakcji rozpatrywana osobno ma pewne braki, co ma odzwierciedlenie w niepełnowartościowym profilu aminokwasowym. Generuje to pewne problemy, jednak coraz rzadziej spotyka się preparaty na bazie jednej z tych frakcji, zwykle stosuje się umiejętnie ich mieszanki, co pozwala na naturalne wzmocnienie aminogramu, który można już ocenić jako dobry. Jedną z zalet odżywek białkowych pochodzenia roślinnego jest ich znacznie niższa cena względem chociażby koncentratu białek serwatki (WPC).
Kolejną kwestią jest relatywnie wysokie stężenie protein w każdej z tych frakcji, co ułatwia prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety. Mogą być one przyjmowane niezależnie od pory dnia jako wzbogacenie posiłków ubogich w proteiny lub pomiędzy posiłkami (wszystko zależy od Twojego planu suplementacyjnego i podejścia do tej kwestii).
Żadna z odżywek tego typu nie zawiera cukru mlecznego, jest to doskonała informacja dla osób zmagających się z nietolerancją cukru mlecznego.
Odżywki białkowe uzyskujemy najczęściej poprzez mikro oraz ultrafiltrację. Jedną z bardziej popularnych metod jest metoda CFM.
Białko roślinne ogólnie uchodzi za niepełnowartościowe ze względu na swój profil aminokwasowy. Czy jednak bazując na takich proteinach możemy zbudować dobrej jakości...
Sprawdź ile białka może przyswoić ludzki organizm w zależności od pochodzenia danego produktu.