Kategorie
Marka
Waga
Cena
Smak
Spalacze Tłuszczu
- -20%
- -20%
- -14%
Sport Definition Fat No More - 120 kaps.
- -17%
6PAK Nutrition Bestia Burner - 100 kaps. Spalacz tłuszczu
- -17%
- -4%
6PAK Nutrition Effective Line L-Carnitine 1000mg - 90 kaps.
- -14%
Trec L-Carnitine + Green Tea - 180 kaps.
- -9%
- -10%
- -6%
- -9%
- -6%
- -9%
- -10%
- -9%
- -20%
- -30,00 pln
- -10%
Nutrex Lipo-6 Black WEIGHT LOSS SUPPORT - 120 kaps.
Spalacze tłuszczu w Bodypak.pl
Redukcja tkanki zapasowej (poziomu tkanki tłuszczowej), inaczej odchudzanie, jest procesem długotrwałym, który zwykle kojarzony jest z wieloma wyrzeczeniami oraz ciężką pracą. Jest to niestety często prawdą, jednak odpowiednio wykorzystana i poprowadzona suplementacja może znacznie skrócić ten czas, jak i poprawić osiągane efekty - bez niepożądanego efektu "jo-jo". Częstym składnikiem spalaczy tkanki tłuszczowej są ekstrakty roślinne, w tym ekstrakt z zielonej herbaty, gorzkiej pomarańczy wspomagającej proces odchudzania poprzez stymulację sprawnego spalania tłuszczu (tkanki zapasowej). Pewnym problemem pojawiającym się podczas odchudzania jest nasilone zjawisko katabolizmu, a więc rozpadu tkanki mięśniowej, którą warto chronić, wprowadzając dodatkową suplementację BCAA o silnych właściwościach antykatabolicznych oraz pro regeneracyjnych.
Spalacze tkanki tłuszczowej powstały z myślą o kompleksowym wsparciu organizmu podczas redukcji, inaczej odchudzania. Zwykle w ich składzie znajdziesz większą ilość substancji aktywnych, które wzajemnie się dopełniają, zapewniając wielopoziomowe wsparcie w wytapianiu tłuszczu z naszego organizmu. Nie każda mieszanka jest jednak odpowiednio zbilansowana i może działać różnie w zależności od tego, kto po nią sięgnie. Wynika to z różnic, jakie występują pomiędzy organizmami. Zdecydowanie warto poznać swój, co pozwoli na dobór skutecznych produktów podczas każdego etapu drogi do wymarzonej sylwetki.
Najlepszy spalacz tłuszczu - czy taki istnieje?
Reduktory tkanki tłuszczowej określane mianem spalaczy tłuszczu stanowią grupę o bardzo wysokiej popularności wśród osób aktywnych fizycznie, w tym także walczących z nadwagą. Wiele osób uważa, że mocny spalacz przekłada się na skuteczność i tylko takim preparatem warto się wspierać. Nie jest to jednak tak proste, jakby mogło się wydawać. Na czym polega różnica i po który spalacz tkanki tłuszczowej sięgnąć? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć w dalszej części opracowania.
Czym są spalacze tłuszczu oraz ich podział
Spalacze tkanki tłuszczowej są grupą suplementów, których stosowanie ma za zdanie maksymalnie wspomóc organizm w okresie redukcji zbędnych kilogramów masy ciała. Innym, często spotykanym ich określeniem jest „fat burner”. Składają się ze starannie skomponowanych mieszanek, w których każdy składnik ma swoje zadanie do wykonania. Często działają one na zasadzie synergii, uzupełniając się wzajemnie. Wszystko to ma na celu optymalizować osiągane wyniki – bez zbędnych problemów czy też efektu „jo-jo”.
Najlepsze składniki spalaczy
Substancje znajdujące się w spalaczach tłuszczu można dzielić na różne sposoby, jednak należy podkreślić dwie grupy związków determinujących ich charakterystykę:
- termogeniki (np. kofeina, guarana, chili, cynamon, pieprz) - Odpowiednie ich wykorzystanie wspomaga podniesienie naturalnej temperatury ciała, czyli podkręca jego termogenezę, mobilizując tkankę zapasową (spalając ją). Dzięki ich właściwościom możliwe jest przekierowania procesów pozyskiwania energii właśnie na tłuszcz, co przekłada się na skuteczniejszą jego redukcję. Stanowią częsty dodatek w złożonych spalaczach tłuszczu, rzadziej spotyka się je w formie „monopreparatów” (z poprawką na kofeinę, której zastosowanie nie kończy się na suplementacji w trakcie spalania tkanki tłuszczowej). Podnoszą one tempo przemiany materii, tzw. metabolizm.
- lipotyki (np. ekstrakt z zielonej herbaty, chrom, l-karnityna) - Zadaniem tego typu produktów jest usprawnienie procesu przenoszenia uwolnionych z adipocytów kwasów tłuszczowych do centr energetycznych, jakimi są mitochondria.
Należy zwrócić uwagę, że część substancji aktywnych, szczególnie naturalnego pochodzenia posiada pewne cechy sprawiające, że można by je zaklasyfikować do obu grup jednocześnie. Istnieją także substancje o właściwościach diuretycznych, których celem stosowania jest usuwanie nadmiaru wody podskórnej. Warto wykorzystać także potencjał gorzkiej pomarańczy, który bywa czasem pomijany w mniej zaawansowanych spalaczach tłuszczu.
Zastanawiając się jak działają spalacze tkanki tłuszczowej uznawane za najlepsze, nie sposób zwrócić uwagi na ich właściwości lipolityczne. Proces lipolizy polega na zwiększeniu ilości uwalnianych kwasów tłuszczowych z adipocytów, co jest wynikiem niejako "rozpadu tkanki tłuszczowej". Jest to bardzo korzystne działanie wpływające na poprawę skuteczności odchudzania, a więc utraty zbędnych kilogramów wagi ciała. Jednym z wielu składników występujących w spalaczach tkanki tłuszczowej jest CLA, a więc sprzężony kwas linolowy, którego pozytywny wpływ na organizm warto docenić.
Dawkowanie spalaczy tłuszczu
Dawkowanie spalaczy tkanki tłuszczowej jest określone przez każdego producenta na etykiecie. Należy się nią kierować, bowiem wbrew pozorom nie jest ono przypadkowe. Należy brać także poprawkę na podatność swojego organizmu na wszelkiej maści stymulanty i jeżeli nie tolerujesz działania, np. kofeiny - to wybieraj produkty jej pozbawione. Zawsze warto także rozpocząć suplementację od połowy zalecanej dawki, szczególnie w przypadku, gdy sięgasz po spalacz, z którym nie miałeś wcześniej do czynienia. Podobnie jak w innych przypadkach poznanie własnego organizmu jest kluczowe dla wykorzystania pełni potencjału prowadzonej suplementacji.
Jak wspomóc spalanie tłuszczu?
Prowadzisz przemyślaną suplementację, wprowadziłeś aktywność fizyczną i zastanawiasz się, po co możesz sięgnąć, by wspomóc działanie spalaczy tkanki tłuszczowej? Bardzo rozsądne podejście. Poniżej znajdziesz kilka naturalnych dodatków spożywczych, w tym także produktów herbacianych, których napary wspomogą Twój metabolizm oraz spalanie tkanki tłuszczowej.
Sięgnij zatem po takie dodatki jak:
- kawa - zawiera dużą ilość naturalnej kofeiny, która jak wykazano, sprzyja podniesieniu sprawności umysłowej oraz fizycznej. Wykazuje także pewne właściwości termogeniczne, co oznacza pozytywny wpływ na przyśpieszenie przemian metabolicznych. Stanowi również ciekawy dodatek w słabszy dzień, w który postawi Cię na nogi.
- tłuste ryby - każda porcja tranu pozyskiwanego z tłustych, oceanicznych ryb sprzyja wzbogaceniu diety o spore ilości kwasów omega 3, których wpływ na przemiany metaboliczne i ogólną formę organizmu są niewątpliwe. Same mięso ryb jest także solidnym źródłem wartościowego białka, dzięki któremu poczujesz się bardziej syty, co może ograniczyć ryzyko częstego podjadania pomiędzy posiłkami.
- jajka kurze - jajka są często niedocenianym elementem diety, a stanowią bogate źródło pełnowartościowego białka, które stanowi podstawę każdego jadłospisu - obok węglowodanów oraz tłuszczu. Mogą wpływać na sprawniejsze przemiany metaboliczne i poprawiać wyniki spalania tkanki tłuszczowej.
- białko serwatkowe (WPC/WPI/WPH itd.) - białko i jego metabolizm są częstym argumentem przemawiającym za suplementacją odżywkami proteinowymi. Bowiem ilość energii jaka jest uwalniana podczas jego trawienia, jest niższa niż ilość energii, która musi zostać doprowadzona do tego procesu, by ten mógł zaistnieć. Reasumując, czyste białko stymuluje przemiany metaboliczne, co sprzyja lepszym efektom odchudzania. Ponadto może ograniczać apetyt i podnosić poczucie sytości.
- ocet jabłkowy - ceniony dodatek podczas odchudzania, przypisuje się mu ograniczenie apetytu oraz regulacyjny wpływ na poziom cukru we krwi, co ma przełożenie także na gospodarkę insulinową.
- zielona herbata (napar) - wiedzą powszechną jest to, że zielona herbata i jej napary są wartościowym dodatkiem do każdej diety, jak i elementem zdrowego stylu życia. Posiada wiele wyjątkowych i pozytywnych właściwości, może być także pomocna podczas walki ze zbędną tkanką tłuszczową. Stanowi bowiem źródło naturalnej kofeiny oraz galusanu epigallokatechiny (EGCG) - polifenolu wpływającym na przemiany węglowodanów i wspomagającym prawidłową utratę masy ciała. Zielona herbata dostarcza do organizmu duże ilości antyoksydantów wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
- papryczki chili i pieprz cayenne - zarówno papryczki chili, jak i pieprz cayenne charakteryzują się dużą zawartością kapsaicyny, której właściwości sprzyjają kontroli głodu, regulacji apetytu oraz stymulacji przemian metabolicznych. Kapsaicyna wykazuje także silny potencjał antyoksydacyjny.
Skutki uboczne spalaczy tłuszczu?
Suplementacja spalaczami tkanki tłuszczowej zgodnie z sugerowanymi dawkami oraz porami przyjęcia, jakie znajdują się często na ich etykietach, jest swoistą gwarancją braku jakichkolwiek negatywnych skutków. Oczywiście jest zgoła inaczej, jeżeli wybrany przez Ciebie produkt jest bogaty w stymulanty, na które Twój organizm nie reaguje odpowiednio. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to albo ogranicz dawkę o połowę, albo po prostu odstaw problematyczny spalacz tkanki tłuszczowej.
Inną kwestią jest zjawisko nadużywania stymulantów, co może doprowadzić do zwiększenia stężenia kortyzolu (hormonu stresu) we krwi, co nasili procesy kataboliczne zachodzące w organizmie. Niestety jednym z negatywnych skutków jego działania jest nie tylko rozpad tkanki mięśniowej, ale i nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej.
Wśród mniej groźnych, ale równie dokuczliwych skutków ubocznych można wskazać problemy z zasypianiem (szczególnie w przypadku przyjmowania spalacza niedługo przed snem). Ponadto można zaobserwować zwiększoną potliwość oraz częstszą potrzebę oddawania moczu - są to typowe objawy suplementacji spalaczem tkanki tłuszczowej o kompleksowym składzie. Mogą jednak być powodem lekkiego odwodnienia organizmu, zatem musisz pamiętać o odpowiednim uzupełnianiu płynów.
Działanie spalaczy tłuszczu
Najważniejszym celem stosowania spalaczy tłuszczu jest pobudzenie procesów pozyskiwania energii z tkanki zapasowej, a więc tłuszczu. Pomocna w tym zadaniu jest termogeneza, która podkręcona, sprzyja zwiększonemu wydatkowi energii, co oznacza konieczność zużycia większej ilości kalorii podczas aktywności fizycznej (np.). Warto podkreślić, że proces termogenezy oznacza także mniejsze poczucie zmęczenia organizmu po wysiłku, a to przekłada się najczęściej na bardziej efektywne treningi. Wszystko to skutkuje także lepszymi wynikami w postaci spadku wagi ciała.
Przemyślana suplementacja spalaczami tkanki tłuszczowej - zależnie od składu, mogą nasilać procesy lipolizy, a więc rozpadu tkanki tłuszczowej, co sprzyja szybszemu spalaniu/utlenianiu w mitochondriach. Ponadto może występować efekt diuretyczny, a więc eliminacja i usuwanie zbędnej wody podskórnej. Jest ona wiązana w organizmie z różnych powodów, w tym także genetycznych, chociaż najczęściej spowodowane jest to nadmiernym spożyciem soli.
Jak wybrać odpowiedni spalacz tłuszczu?
Dobry spalacz tłuszczu, to taki, po którym czujesz się dobrze, a Twoje wyniki się poprawiają. Jest to podstawowa zasada oceny produktu. Podczas wyboru preparatu dla siebie kieruj się jego składem, ilością poszczególnych substancji w przeliczeniu na porcję, ale i opiniami w sieci – szczególnie na profesjonalnych forach zrzeszających setki, a nawet tysiące użytkowników.
Zwróć uwagę na swoją podatność na stymulanty, jeżeli Twój organizm jest nadwrażliwy na ich obecność – wybieraj preparaty, które ich nie zawierają. Ponadto jeżeli suplementujesz się nieznanym Ci jeszcze preparatem, zacznij od połowy sugerowanej porcji celem sprawdzenia, jak Twój organizm zareaguje na zawarte w nim substancje aktywne. Kolejną kwestia jest cena, która nie zawsze odzwierciedla jakość produktu. Wartościowym jej potwierdzeniem jest posiadanie odpowiednich certyfikatów, którymi producent z pewnością będzie się chwalił.
Bezpieczne stosowanie spalaczy tłuszczu
Stosowanie spalaczy tkanki tłuszczowej jest całkowicie bezpieczne dla zdrowego organizmu. Warto jednak podkreślić, że należy je przyjmować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu oraz ze zdrowym rozsądkiem, bo nawet cukrem w nadmiarze można sobie zaszkodzić. Długość używania spalacza tłuszczu jest natomiast zależna od programu treningowego, sposobu w jaki reaguje na niego Twój organizm oraz notowane efekty. Ciekawym sposobem suplementacji jest sięgnięcie po silny spalacz, w którym znajdziesz wiele termogeników nawet do 6 tygodni, by później w ramach przerwy postawić na suplement wolny od stymulantów (lipolityk).
UWAGA: Czasem warto swój plan suplementacyjny skonsultować z dietetykiem, który odpowiada za ułożenie Twojego planu żywieniowego.
Spalacze tłuszczu - podsumowanie
Jeżeli odchudzasz się, lub planujesz dopiero walkę ze swoimi zbędnymi kilogramami – trafiłeś w doskonałe miejsce. Oferowane przez nas suplementy pochodzą od najlepszych producentów i możesz je zdobyć w naprawdę okazyjnych cenach. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w doborze – nie krępuj się, nasi specjaliści wesprą Cię w tym jakże trudnym procesie. Spalacze tkanki tłuszczowej mogą występować w różnych postaciach, tj. kapsułkach/tabletkach, jako płynne koncentraty, ale i preparaty w proszku. Sama ich forma ma mniejsze znaczenie, niż skład na jakim bazują. Warto zwrócić na to uwagę.
UWAGA: Profesjonalna suplementacja i najlepsze produkty są niczym bez regularnych ćwiczeń i przemyślanej diety. Zadbaj o podstawy, a niebawem będziesz cieszyć się szczupłą sylwetką!
Bibliografia:
- Janssens PL, Hursel R, Westerterp-Plantenga MS. Nutraceuticals for body-weight management: The role of green tea catechins. Physiology & behavior. 2016. Volume 162, p. 83-87.
- Włochal M, Grzymisławski M, Bogdański P. Wykorzystanie żywności niskoenergetycznej, CLA i karnityny w leczeniu otyłości. WYBRANE PROBLEMY KLINICZNE, Forum Zaburzeń Metabolicznych. 2014. Tom 5, nr 4, str. 178–186.
- Jeukendrup AE, Randell R. Fat burners: nutrition supplements that increase fat metabolism. Obesity Reviews. 2011. Volume 12, Issue 10, p. 841-851.