Kreatyna i białko - czy to naprawdę dobre połączenie?
O tym suplemencie od dłuższego już czasu słychać głośno, nie tylko wśród zawodowych sportowców, ale i tych osób, które dopiero sprawdzają swoje możliwości w zakresie...
Marka
Waga
Cena
Smak
Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów na całym świecie. Wynika to z faktu, że jej niezwykle anaboliczna aktywność nie jest okupiona żadnymi negatywnymi skutkami dla zdrowego organizmu. Zostało to udowodnione w wielu badaniach naukowych i współcześnie nie wzbudza już żadnych wątpliwości.
Jeżeli poszukujesz sposobu na maksymalizację swoich przyrostów tkanki mięśniowej i chcesz uniknąć efektu podlania, który często towarzyszy cyklom na monohydracie - jesteś w odpowiednim miejscu. Jabłczany kreatyny zapewnią Ci odpowiednie wsparcie w dążeniu do wymarzonej muskulatury. Mogą one przyjmować formę proszku, kapsułek oraz tabletek - nie różnią się w działaniu, jest to kwestia Twoich upodobań co wybierzesz.
Jabłczan kreatyny jest jednym z nowocześniejszych i bardziej zaawansowanych jej form chemicznych (w stosunku do klasycznego monohydratu). Wykazuje potężne anaboliczne właściwości, jest także stabilniejszy chemicznie i w wolniej konwertuje do nieaktywnej kreatyniny. Zgodnie z ogólnie dostępnymi danymi, nie wpływa również na wystąpienie efektu „podlania”, a więc nadmiernego gromadzenia się wody w mięśniach, która schodzi niedługo po zakończonym cyklu.
Skutkiem spożywania jabłczanu kreatyny są lepsze przyrosty suchej tkanki mięśniowej oraz siły fizycznej bez odczuwalnej retencji wody. Sięgnij po to, co najlepsze i zapewnij sobie szybszy przyrost masy mięśniowej. Warto podkreślić, że negatywne skutki uboczne nie występują w przypadku prawidłowo funkcjonującego organizmu - możesz spokojnie zająć się treningiem.
Pod względem chemicznym jabłczan kreatyny to połączenie monohydratu kreatyny z cząsteczką kwasu jabłkowego. Dzięki temu, znacznie lepiej się przyswaja i charakteryzuje się lepszą rozpuszczalnością w wodzie oraz pozytywnym wpływem na procesy energetyczne organizmu. Z tych właśnie powodów jest jedną z najczęściej wybieranych form kreatyny na świecie. Niezależnie od formy jaką wybierzesz, pamiętaj, by cieszyć się ze 100% możliwości kreatyny należy przyjmować jej minimum 3000 mg dziennie. Sprawdza się doskonale nawet jako sposób na przełamanie problematycznej stagnacji, która nie jest niczym nadzwyczajnym w przypadku zawodowych sportowców czy ambitnych amatorów.
Jabłczan to stabilna forma kreatyny, jednak jeżeli korzystasz z jej sproszkowanej postaci i rozpuszczasz ją w wodzie - nie zwlekaj za długo z jej spożyciem. W wodzie, wraz z czasem dochodzi bowiem do konwersji kreatyny w nieaktywną biologicznie kreatyninę.
Dawkowanie jabłczanu kreatyny bazuje na analogicznych zasadach, co monohydratu. Jedyną różnicą jest sam typ wykorzystywanej formy chemicznej produktu, która przekłada się na ewentualne zwieszenie dawki jednorazowej o 1000 mg. Wynika to z faktu, że procentowa ilość kreatyny w mieszance kwasu jabłkowego jest ciut niższa niż w przypadku klasycznego monohydratu.
Klasyczne dawkowanie opiera się o dwie dawki (2x 5000mg) dziennie w dzień treningowy (rano i przed wysiłkiem) oraz o jedną dawkę (1000mg) w dzień nietreningowy. Najważniejszą kwestią jest wielkość dawki dziennej, a czy przyjmiesz ją w 2, czy też 3 dawkach jest to kwestia Twoich upodobań - nie ma to większego wpływu na późniejsze wyniki cyklu. Czasem stosuje się przeliczenie wielkości porcji względem masy ciała, jednak z praktycznego punktu widzenia nie przekłada się to na lepsze osiągi.
Profesjonalnie prowadzona suplementacja jabłczanem kreatyny pozwala na realne zwiększenie osiąganych efektów, w tym także na poprawę samej jakości umięśnienia oraz podniesienie wytrzymałości wysiłkowej organizmu. Jeżeli poszukujesz kreatyny na swój pierwszy, lub któryś z kolei cykl - będzie to doskonały wybór. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by sięgnąć po jabłczan za każdym razem. Spotykane opinie, że należy zmieniać formy chemiczne kreatyny pomiędzy cyklami ze względu na jej gorsze działanie są mitem. Jabłczan to niezwykle popularna forma kreatyny, nie bez powodu!
O tym suplemencie od dłuższego już czasu słychać głośno, nie tylko wśród zawodowych sportowców, ale i tych osób, które dopiero sprawdzają swoje możliwości w zakresie...
Powroty na siłownię bywają ciężkie – zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy od połowy marca nie mieliśmy do nich dostępu z uwagi na panującą epidemię COVID-19. Wiele osób –...
HMB stosujesz w swojej suplementacji i chcesz spotęgować jego działanie? Przeczytaj i sprawdź, z jakimi innymi suplementami warto je połączyć!